AJ-animals s.r.o     

KONTAKTY

AJ-animals s.r.o
sídlo: U hodin 5, Praha 10 107 00
výdejní místo: U hodin 5, Praha - Dubeč
tel: +420 728 493 043
nikuv.svet(a)seznam.cz

nikuv-svet.cz

navštivte nás na FB,

 

 

 


 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3dítě a pesJak naučit Vaše dítko, aby ho Váš pes vnímal... arr3výcvikové setynové zboží, výcvikové sety... arr3Jarní svod 2014Jarní svod mladých psů loveckých plemen,  se koná  v neděli 6 dubna  2014 v 8:00 hodin  v Horních... arr3zkoušky vlohVšichni na Praze-východ , na Praze 5,6 a jinde úspěšně absolvovali ZV v I.CENĚ gratulujeme... arr3prodloužený výcvikový víkendPodrobnosti najdete v menu letošní termín je 29.8.-31.8.2014 přihlášky zašlu... arr3Nové zbožíNové zboží na e-shopu... arr3výcvikový víkendFotky z výcvikového víkendu Cheznovice září 2013 naleznete... arr3fotosoutěžHlasujeme do konce září...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 245,00 Kč (10,21 EUR)
naše cena 260,00 Kč (10,83 EUR)
naše cena 900,00 Kč (37,50 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 440,00 Kč (18,33 EUR)
naše cena 580,00 Kč (24,17 EUR)
naše cena 900,00 Kč (37,50 EUR)

Pejsci a vše o nich » Něco z veteriny » Srdeční problém
Srdeční problém

Jak předcházet srdečním problémům

Srdeční selhání - vážné ohrožení pro psy.

Srdeční selhání se vyskytuje u psů všech plemen, bez ohledu na váhu nebo stáří. Nejčastěji však postihuje starší psy. Je prokázáno, že asi 25% psů starších 7 let trpí tímto onemocněním. Pokud se nezahájí včas léčba jsou tyto případy většinou smrtelné. Nyní díky moderní veterinární medicíně psi se srdečním selháním mohou prožít delší, zdravější a aktivnější život.

Co je příčinou srdečního selhání?

K selhávání srdce přispívají různé faktory. Jestliže srdce nepumpuje správně krev, například kvůli vadě srdeční chlopně nebo oslabení srdeční svaloviny, může se organismus zvířete pokusit tuto situaci kompenzovat tím, že nutí nemocné srdce pracovat ještě usilovněji. Trvá-li tato situace delší dobu, dochází k poškození.

Diagnóza srdečního selhání

Je důležité požádat veterinárního lékaře o pravidelné kontroly srdce. Mnoha projevů, které jsou prvním varováním si můžete všimnout sami i doma. Upozorněte veterinárního lékaře pokud pozorujete následující příznaky:

  • Kašlání (obzvláště v noci)

  • Ztráta energie

  • Ztráta chuti k jídlu

Váš veterinární lékař může provést komplexní srdeční vyšetření a určit, jestli Váš pes trpí srdečním onemocněním.

Nová léčiva, nová naděje

Jestliže byla u Vašeho psa stanovena diagnóza srdečního selhání, neobávejte se nejhoršího. Stejně jako lidé i milióny psů na celém světě prožívají normální život i přes onemocnění jejich srdce. Moderní medicína nabízí léky, které přeruší bludný kruh srdečního selhání a uleví namáhanému srdci. Často jenom jedna tableta denně výrazně zlepší kvalitu života psů se srdečním selháním.

Správná medikace zabrání hromadění tekutin, odstraní kašlání a navrátí chuť k jídlu. Tím, že je obecně pes méně unaven, může si znovu a s chutí hrát, mít radost z veškerých aktivit a procházek a také Vám jeho nová chuť do života přinese mnoho radosti.

Jestli jste si všimli, že Váš pes v poslední době není ve své kůži, požádejte veterinárního lékaře o vyšetření srd