AJ-animals s.r.o     

KONTAKTY

AJ-animals s.r.o
sídlo: U hodin 5, Praha 10 107 00
výdejní místo: U hodin 5, Praha - Dubeč
tel: +420 728 493 043
nikuv.svet(a)seznam.cz

nikuv-svet.cz

navštivte nás na FB,

 

 

 


 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3dítě a pesJak naučit Vaše dítko, aby ho Váš pes vnímal... arr3výcvikové setynové zboží, výcvikové sety... arr3Jarní svod 2014Jarní svod mladých psů loveckých plemen,  se koná  v neděli 6 dubna  2014 v 8:00 hodin  v Horních... arr3zkoušky vlohVšichni na Praze-východ , na Praze 5,6 a jinde úspěšně absolvovali ZV v I.CENĚ gratulujeme... arr3prodloužený výcvikový víkendPodrobnosti najdete v menu letošní termín je 29.8.-31.8.2014 přihlášky zašlu... arr3Nové zbožíNové zboží na e-shopu... arr3výcvikový víkendFotky z výcvikového víkendu Cheznovice září 2013 naleznete... arr3fotosoutěžHlasujeme do konce září...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 245,00 Kč (10,21 EUR)
naše cena 235,00 Kč (9,79 EUR)
naše cena 900,00 Kč (37,50 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 180,00 Kč (7,50 EUR)
naše cena 440,00 Kč (18,33 EUR)
naše cena 190,00 Kč (7,92 EUR)

FAKTA O PSÍ CHŘIPCE

Koncem září 2005 byly ve Spojených Státech Amerických noviny, televize a internetové webové stránky najednou plné informací a zkazek o psí influenze, o novém chřipce podobném onemocnění, které se prý rychle šíří .

Jak nová je psí chřipka ? Kde se vzala ?  Jak se šíří ? Jak se léčí ? Existují vůbec nějaká preventivní opatření, která by mohla snížit riziko nakažení ?

Na tyto otázky AAHA (asociace amerických veterinárních nemocnic) zpracovala nejnovější údaje, které získala z Ústavů kontroly nemocí zvířat (CDC), od výzkumních pracovníků a od terénních veterinárních lékařů .

Kde a jak vznikla psí chřipka ?

Zdá se že virus psí chřipky je příbuzný viru chřipky, který postihuje koně. V určité fázi virus mutoval a nově vzniklý virový kmen pak nakazil psy.

Byl první výskyt opravdu až v září 2005 ?

Ne, psí chřipka byla poprvé diagnostikovaná již v roce 2004. Zdá se, že až do roku 2005 se vyskytovala jenom na závodištích v USA a postihovala pouze závodní psy. Podle zprávy CDC první důkaz o psí chřipce u společenských psů byl zdokumentován na jaře 2005.

Je můj pes v ohrožení?

Ano je. Všichni psi jsou v nebezpečí infekce. Psí chřipka je nové onemocnění pro které zatím neexistuje vakcína. Všichni psi jsou vnímaví a žádný pes není k infekci odolný.

Je psí chřipka smrtelná ?

Obvykle není. Většina psů onemocní pouze mírnou formu nákazy. Postižení psi mají vytrvalý kašel, který může trvat až tři týdny a žlutavý výtok z nosu, který se účinně dá léčit antibiotiky.

Psi s těžší formou infekce mají vysokou teplotu, zrychlený dech a další příznaky zánětu plic. Léčba antibiotiky má asi 95 % úspěšnost.

Jak se psí chřipka šíří ?

Podle současných znalostí se zdá, že se psí chřipka šíří vzdušnou cestou, velmi podobně jako psincový kašel (Původce Bordetella bronchiseptica). Nezdá se ale, že k nakažení je nutný i fyzický kontakt mezi psy.

Může se člověk nakazit psí chřipkou ?

Do současné doby nebyl zaznamenán žádný případ přenosu psí chřipky ze psa na člověka.

Jak mám chránit svého psa před nákazou ?

Do doby než bude vyvinutá vakcína neexistuje žádný způsob jak zabránit, aby se váš pes nenakazil chřipkou. Samozřejmě, že lze předpokládat, že čím víc je váš pes v kontaktu s jinými psy, tím větší je pravděpodobnost nakažení. Jestli váš pes je často ve společnosti jiných psů, nebo je umístěn v psím útulku, možnost nákazy je větší, než kdyby zůstával doma.

Znamená to, že bych neměl nechat upravovat svého psa v psích salonech, brát ho do parku, nechávat ho v psím hotelu, nebo v denním útulku ?

Musíte zvážit jestli jsou důležitější vaše potřeby, nebo vystavovat vašeho psa potenciálnímu riziku nakažení.

Když CDC přes média informovala veřejnost o nové nákaze, majitelům psů bylo doporučeno, aby zavedli „rozumná opatření“. Například, když pes má dýchací problémy, nebo příznaky  nemoci dýchacích cest, měl by být co nejdříve vyšetřen veterinárním lékařem.

Dále bylo doporučeno, navštěvovat pouze důvěryhodná psí zařízení a salony.

Jaké jsou příznaky psí chřipky ?

Příznaky jsou velmi podobné těm, které známe u psincového kašle. Prvním znamením je kašel, který může trvat až tři týdny i když je léčen antibiotiky. Většina psů má měkký, vlhký kašel, zatímco jiní mají kašel suchý, podobný kašli které vyvolává bakteriální infekce Bordetellou brochiseptika komplikovanou virem parainfluenzy .Většina psů má hnisavý výtok z nosu a mírnou teplotu. Výtok z nosu je pravděpodobně způsobený druhotnou bakteriální infekcí, který se rychle upraví širokospektrálními antibiotiky.

Může se můj pes nakazit ve veterinární ordinaci ?

Pokaždé, když váš pes přijde do kontaktu s jinými psy, nebo když navštíví jakékoliv zařízení kde jsou přítomni i jiní psi, vystavuje se riziku.

Je bezpečné osvojit si psa z útulku ?

Osvojit si psa z útulku je skvělý způsob jak získat psa. Protože psí chřipka je nové onemocnění, jsou nutná určitá opatření, zejména když už máte doma psa jiného.

Tato opatření se skládají:

  1. Pořiďte si psa pouze z útulku který znáte a kterému důvěřujete.
  2. Zeptejte se jak se v útulku provádí karanténa. Jestli jsou nově získaní psi během karantény umístěni v izolovaných prostorách, kde nedochází ke křížové kontaminaci mezi novými zvířaty a ostatními  zvířaty.
  3. Při návštěvě útulku si  jej důkladně prohlédněte.
  4. Informujte se jestli se v útulku vyskytla chřipka a v pozitivním případě, jak byla léčena.

Jaká je inkubační doba psí chřipky ?

Inkubační doba je přibližně 2-5 dnů.

Co mám dělat když mám víc než jednoho psa a jeden z nich onemocní psí chřipkou ?

Navštivte okamžitě veterinárního lékaře, který zahájí léčbu nemocného psa a poradí jak chránit psy kteří jsou (ještě) zdraví.