AJ-animals s.r.o     

KONTAKTY

AJ-animals s.r.o
sídlo: U hodin 5, Praha 10 107 00
výdejní místo: U hodin 5, Praha - Dubeč
tel: +420 728 493 043
nikuv.svet(a)seznam.cz

nikuv-svet.cz

navštivte nás na FB,

 

 

 


 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3dítě a pesJak naučit Vaše dítko, aby ho Váš pes vnímal... arr3výcvikové setynové zboží, výcvikové sety... arr3Jarní svod 2014Jarní svod mladých psů loveckých plemen,  se koná  v neděli 6 dubna  2014 v 8:00 hodin  v Horních... arr3zkoušky vlohVšichni na Praze-východ , na Praze 5,6 a jinde úspěšně absolvovali ZV v I.CENĚ gratulujeme... arr3prodloužený výcvikový víkendPodrobnosti najdete v menu letošní termín je 29.8.-31.8.2014 přihlášky zašlu... arr3Nové zbožíNové zboží na e-shopu... arr3výcvikový víkendFotky z výcvikového víkendu Cheznovice září 2013 naleznete... arr3fotosoutěžHlasujeme do konce září...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 245,00 Kč (10,21 EUR)
naše cena 235,00 Kč (9,79 EUR)
naše cena 900,00 Kč (37,50 EUR)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 440,00 Kč (18,33 EUR)
naše cena 330,00 Kč (13,75 EUR)
naše cena 720,00 Kč (30,00 EUR)

Výcvik » Proč výcvik » proč lovecký výcvik

PROČ PRO LOVECKÉ PLEMENO LOVECKÝ VÝCVIK?

,,chování psa je vizitkou majitele"

Samozřejmě cvičím základní poslušnost všech plemen dále výcvik loveckých plemen a lovecký výcvik s přípravou ke zkouškám.

Lovecká výchova nebo-li výcvik je vysoce specializovaná činnost, která se naprosto odlišuje od výcviku ostatních skupin plemen psů.

Základní poslušnost je všem asi jasná, chtěla bych se zmínit o výcviku pro lovecká plemena a lovecký výcvik, protože spousta z Vás co máte lovecká plemena a nechcete je používat v lese máte strach z loveckého výcviku.

Strach máte úplně zbytečně ba naopak.

,, cílem lovecké výchovy není nutně lovecky upotřebitelný pes, lovecká výchova je způsob a cesta k výchově  poslušnosti a ovladatelnosti Vašeho loveckého psa"

Psi loveckých plemen si dnes nepořizují jen myslivci k práci v lese,ale čím dál víc si jej pořizují i ostatní , protože jsou to hezcí , veselí a většinou pesani s dobrou povahou a hodí se jak do rodiny , tak i do společnosti a budou Vám naprosto oddání, ale spoustu páníčků zapomíná na to, že jsou to stále lovečtí pesani a jejich přirozenou vlasností je lov a pracovitost a nestačí jim jen dlouhé vycházky na kterých si mohou dělat co chtějí nebo vyběhání v parku se kámošema 2-3 hodiny a nebo běh u kola např 15 km. To je jen na posílení fyzičky a kondice a trénování vytrvalosti psa.  Nebo výcvik pro služební a ostatní plemena, budete tam chodit 10 hodin a maximálně zvládne co ho naučíte vy doma a navíc poslechne jen na cvičišti , vyjdete ze cvičiště a hned Vám uteče, když ho nebudete mít na vodítku. Není to jen z mé zkušenosti , takových majitelů je.

Každopádně i takový pes plemene loveckého , který je jako náš společník a nebude na práci do lesa, se potřebuje důsledně naučit pravidla chování.

Majitel který toto podcení, tomu pod rukama roste doslova pes jako dříví v lese a najednou zjistí, že má na procházkách a vůbec problémy.

Proto velmi účinný způsob výchovy loveckého psa , plemene je lovecká výchova, tímto dovedete psa k poslušnosti a ovladatelnosti a naopak výcvik drilem, známým ze cvičišť  oplocených , je pro něj zbytečný. U loveckého psa žádným drilem nevymažeme zcela lovecký pud.

NAPROSTO NEVHODNÉ je pak učit loveckého psa kousání do rukávu  či vyhledávání osoby nebo obranu, navíc kdo učí loveckého psa agresivitě vůči lidem, chová se přímo nezodpovědně.

Je naprosto přirozené dát loveckému psu lovecké vzdělání. Zbytečně se obáváte toho, že lovecká výchova znamená a že psa naučí zabíjet vše živé, co se pohne , bude utíkat v lese a v poli za vším. Je tomu právě naopak, pes se při tom naučí klid před zvěří pernatou i srstnatou, poslušnosti a ovladatelnosti za všech okolností , trpělivosti spolupráci s člověkem s nímž pak tvoří sehraný tým pes se povelům podrobuje dobrovolně, uvědoměle a přesně, protože zjistí, že je to nejlepší, nejrychlejší a nejsnadnější cesta k nalezení ,,kořisti".

Nelze vychovávat jen loveckého psa , vzdělávat se musí i jeho vůdce.

Pokud tedy nebudete chtít se svým loveckým psem ani skládat zkoušky lovecké způsobilosti ani se účastnit aktivně práce na skutečných honech na zvěř, minimálním výsledkem lovecké výchovy bude to, že:

pes se vám naučí rozumět a vy se naučíte s ním mluvit jeho psí řečí

pes se naučí vyznat se ve složitém světě lidí, který se mu stane srozumitelným

pes se stane pozorným, vnímavým a bude přesně plnit Vaše povely

Váš vztah bude harmonickým pes bude pes a pán bude pán budete rozhodovat o běhu událostí, budete mu organizovat život a zabezpečovat sociální zázemí a základní životní jistoty a potřeby , což Vám pes oplácí věrností, oddaností a láskou.

To je asi vše proč pro lovecké plemeno vždy lovecký výcvik a více uvidíte a uslyšíte na našich hodinách....

Přejeme mnoho úspěchů ve výchově , trpělivost a nashledanou na cvičení nebo v revíru